EEF-SX0D331ER
- Mfr.Part #
- EEF-SX0D331ER
- Datasheet
EEF-SX0D331ER
- Description
- CAP ALUM POLY 330UF 20% 2V SMD
- Capacitance :
- 330 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 9mOhm
- Lifetime @ Temp. :
- 2000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Ripple Current @ High Frequency :
- 6.3 A @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 2 V